Zimní středisko U pily Lučany

Lyžujete rádi? Sháníte to pravé místo pro zimní dovolenou? Hledáte místo s krásnou přírodou? Zkuste ski areál U pily Lučany! Areál se nachází v Jizerských horách a nabízí široké spektrum služeb. Každý si tak přijde na své.

V areálu se nachází jeden vlek. Velká škoda je pouze to, že ve středisku najdeme pouze jednu sjezdovku. Noční lyžování na těchto sjezdovkách umožňuje jejich osvětlení. A co když nebude sněžit? Stačí když bude mrznout, od toho jsou zde sněhová děla. Rolba vyjíždí na svah ob den. Zkušení instruktoři v lyžařské školce pomohou vašim dětem zvládnout první krůčky na lyžích či snowboardu. V areálu se také nachází lyžařská škola. Pokud jste ortodoxní lyžař, místní snowpark pravděpodobně nevyužijete, ale snowboardistům by se mohl líbit. Buďte však opatrní, horská služba to sem má daleko. Hlad můžete zahnat v místním bufetu Vyzkoušet můžete horkou čokoládu nebo česnečku. Do areálu můžete jet také skibusem.

V okolí se nachází spousta zajímavých míst. V okolí se nachází ZOO Liberec, kde si přijdou na své milovníci zvířátek.

Jak tedy arál ohodnotit? Provozovatel areálu by se mohl snažit přece jen o něco víc. Závažných nedostatků je zde hodně. Personál je poměrně vstřícný. Celkově jsme se rozhodli udělit hodnocení 49%. Doufejme, že i tento areál se v příštích letech ještě více zlepší.

ing. Mojmír Posloužil